Školy

interaktívne prednášky

Povieme to deťom INAK :-) 


“Žiaci, odložte mobily, už zvonilo!” Koľkokrát ste už túto vetu vyslovili, milí pedagógovia? Desaťkrát za deň, stokrát za týždeň či tisíckrát za školský rok? Určite to bolo mnohokrát, no akoby ste hrach o stenu hádzali. Áno, je taká doba... Svet ovládli moderné technológie... Svet dospelých. A žiaľ, aj svet detí. Zraniteľných, bezbranných, hravých a dôverčivých. Čo spôsobí hlad po informáciách a zábave zakódovaný na končekoch ich detských prstov, dnes nedokáže odhadnúť nikto. 

Vidíme to všetci, ale sme bezradní. Zákazmi a príkazmi nič nedosiahneme. Preto sme sa rozhodli urobiť to INAK. Vytvorili sme na Slovensku jedinečný projekt “eDetox: Mobil preč, dajme reč!”, ktorý je určený práve školákom a jeho cieľom je naučiť ich rozumne využívať mobilné telefóny a sociálne siete, aby sa nestali na nich závislí. 

Náš projekt “eDetox: Mobil preč, dajme reč!” sme už predstavili na desiatkach základných škôl a stretol sa s obrovským záujmom nielen medzi deťmi, ale aj pedagógmi. 

Zaručene sme našich poslucháčov nenudili :-) 

Veď sme ich nezahltili len teoretickými informáciámi o škodlivosti nadmerného používania internetu či šokujúcimi faktami o hrozbách číhajúcich vo virtuálnom svete, ale pripravili sme pre nich aj zaujímavé aktivity, do ktorých sa deti len tak hrnuli! Dokonca ani školský zvonček ohlasujúci koniec hodiny ich nedokázal vytrhnúť z hier či diskusie.

 Naše prednášky sú určené pre deti všetkých ročníkov základných škôl, dokážeme ich prispôsobiť veku poslucháčov. Prednášky s aktivitami sú naplánované na jednu vyučovaciu hodinu, ale prax ukázala, že si často ukrojíme aj z ďalšej hodiny. 

Ak Vás náš Projekt “eDetox: Mobil preč, dajme reč!” zaujal, neváhajte nás kontaktovať. Radi prídeme aj do Vašej školy. Prednášku si môžete objednať online v časti KONTAKT. 

Tešíme sa na stretnutie :-)